Aminorūgštys | BCAA

Aminorūgštys, BCAA- tai populiariausi ir naudingiausi maisto papildai kalbant apie puikų atsistatymą ir raumenų pamaitinimą po sunkių, intensyvių treniruočių.

Žmogaus kūne yra 20 skirtingų aminorūgščių, kurios sudaro tūkstančius skirtingų baltymų.

Devynios iš 20 yra laikomos nepakeičiamomis aminorūgštimis, o tai reiškia, kad jūsų organizmas jų negali pasigaminti ir turi būti gaunamas su maistu.

Iš šių devynių nepakeičiamų aminorūgščių trys yra šakotosios grandinės aminorūgštys (BCAA): leucinas, izoleucinas ir valinas.

„Išsišakojusi grandinė“ reiškia cheminę BCAA struktūrą, kurios yra baltymų turinčiuose maisto produktuose, tokiuose kaip kiaušiniai, mėsa ir pieno produktai. Jie taip pat yra populiarus maisto papildas, parduodamas daugiausia miltelių pavidalu. Skaitykite plačiau apačioje.

Aminorūgščių bei BCAA nauda yra įrodyta daugybe mokslinių tyrimų. Bene didžiausi privalumai vartojant aminorūgštis yra šie:

Liesos raumeninės masės auginimas.

Vienas iš populiariausių BCAA naudojimo privalumų yra raumenų masės didinimas.

BCAA leucinas suaktyvina tam tikrą organizmo kelią, kuris skatina raumenų baltymų sintezę, ty raumenų augimo procesą.

Viename tyrime žmonių, kurie po treniruotės vartojo gėrimą su 5,6 gramo BCAA, raumenų baltymų sintezė padidėjo 22 % labiau, palyginti su tais, kurie vartojo placebą.

Nepaisant to, šis raumenų baltymų sintezės padidėjimas yra maždaug 50% mažesnis nei buvo pastebėta kituose tyrimuose, kuriuose žmonės vartojo išrūgų baltymų kokteilį, kuriame yra panašus kiekis BCAA. Išrūgų baltymuose yra visų būtinų aminorūgščių, reikalingų raumenų auginimui.

Todėl, nors BCAA gali padidinti raumenų baltymų sintezę, jie negali to padaryti maksimaliai be kitų nepakeičiamų aminorūgščių, tokių kaip esančių išrūgų baltymuose ar kituose visaverčiuose baltymų šaltiniuose.

Kai kurie tyrimai rodo, kad BCAA gali padėti sumažinti raumenų skausmą po treniruotės.

Neretai jaučiate raumenų skausmą praėjus dienai ar dviem po treniruotės, ypač jei Jūsų pratimų rutina ar treniruočių programa yra nauja.

Šis skausmas vadinamas uždelstu raumenų skausmu, kuris išsivysto praėjus 12–24 valandoms po treniruotės ir gali trukti iki 72 valandų.

Nors tiksli šio skausmo priežastis nėra aiškiai suprantama, mokslininkai mano, kad tai yra nedidelių raumenų plyšimų po mankštos rezultatas.

Nustatyta, kad BCAA sumažina raumenų pažeidimus, o tai gali padėti sumažinti skausmus. Keletas tyrimų rodo, kad BCAA mažina baltymų skilimą fizinio krūvio metu ir kreatinkinazės kiekį, kuris yra raumenų pažeidimo rodiklis

Viename tyrime žmonės, kurie prieš pritūpimų treniruotę vartojo BCAA, patyrė mažesnį raumenų skausmą ir raumenų nuovargį, palyginti su placebo grupe.

Todėl BCAA įtraukimas, ypač prieš treniruotę/ jos metu arba po jos, gali pagreitinti Jūsų atsigavimo ir atsistatymo po treniruotės laiką.

Kaip BCAA gali padėti sumažinti raumenų skausmą nuo pratimų, jos taip pat gali padėti sumažinti fizinio krūvio sukeltą nuovargį.

Kiekvienas žmogus tam tikru momentu patiria nuovargį ir išsekimą nuo pratimų. Tai, kaip greitai pavargsite, priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant pratimų intensyvumą ir trukmę, aplinkos sąlygas ir jūsų mitybą bei treniruotumo lygį.

Pratimų metu jūsų raumenys naudoja BCAA, todėl sumažėja jų kiekis kraujyje. Kai sumažėja BCAA kiekis kraujyje, nepakeičiamos aminorūgšties triptofano kiekis jūsų smegenyse padidėja. Jūsų smegenyse triptofanas paverčiamas serotoninu – smegenų chemine medžiaga, kuri, kaip manoma, prisideda prie nuovargio atsiradimo treniruočių metu.

Dviejų tyrimų metu dalyviai, vartoję BCAA, pagerino savo protinį susikaupimą treniruotės metu, o tai, kaip manoma, atsirado dėl nuovargį mažinančio BCAA poveikio.

Sekantis punktas, kodėl aminorūgštys yra ypač naudingos- jos gali padėti išvengti raumenų nykimo ar irimo.

Raumenų baltymai nuolat skaidomi ir atstatomi (sintetinami). Pusiausvyra tarp raumenų baltymų skaidymo ir sintezės lemia baltymų kiekį raumenyse. Raumenų nykimas arba irimas įvyksta, kai baltymų skilimas viršija raumenų baltymų sintezę. Raumenų išsekimas yra netinkamos mitybos požymis ir atsiranda sergant lėtinėmis infekcijomis, vėžiu, badavimo laikotarpiais ir kaip natūrali senėjimo proceso dalis

Žmonėms BCAA sudaro 35% nepakeičiamų aminorūgščių, randamų raumenų baltymuose. Jos sudaro 40 % visų jūsų organizmui reikalingų aminorūgščių. Todėl svarbu, kad BCAA ir kitos nepakeičiamos amino rūgštys būtų pakeistos raumenų nykimo metu, kad jos sustabdytų arba sulėtintų šį procesą.

Taigi, šakotosios grandinės aminorūgštys (BCAA) yra trijų pagrindinių aminorūgščių grupė: leucinas, izoleucinas ir valinas.

Jos yra būtinos, tai reiškia, kad Jūsų organizmas negali jų pasigaminti ir turi būti gaunamos su maistu.

Įrodyta, kad BCAA papildai augina raumenis, mažina raumenų nuovargį ir mažina raumenų skausmą.

Mūsų parduotuvėje rasite didelį aminorūgščių pasirinkimą. Jei dvejojate, svarstote, kas labiausiai tiktų Jums- susisiekite ir būtinai patarsime!