Kreatinas | Kreatino monohidratas | Kreatinas papildai

Kreatinas, kreatino papildai, dažniausiai pasitaikanti jo forma kreatino monohidratas yra bene geriausias papildas, skirtas pagerinti Jūsų produktyvumą- greitį, ištvermę ar jėgą sporto salėje.

Kai kurie žmonės mano, kad kreatinas yra nesaugus ir turi daug šalutinių poveikių. Tačiau moksliniai įrodymai nepatvirtina šių teiginių.

Tiesą sakant, kreatinas yra bene labiausiai ištirtas ir išanalizuotas maisto papildas, pasižymintis ypač aukštu saugumo profiliu, o atlikti tyrimai rodo, kad jis gali padidinti raumenų masę, jėgą ir treniruočių efektyvumą. Skaitykite plačiau apačioje.

Kas yra kreatinas?

Kreatinas yra medžiaga, natūraliai randama raumenų ląstelėse. Tai padeda jūsų raumenims gaminti energiją atliekant sunkius kėlimus ar didelio intensyvumo pratimus.

Kodėl verta vartoti kreatiną?

Kreatino vartojimas kaip papildas yra labai populiarus tarp sportininkų ir kultūristų. Jie naudoja kreatino papildus raumenims priaugti, jėgai ir pratimų atlikimui gerinti.

Kalbant iš cheminės pusės, kreatinas turi daug panašumų su aminorūgštimis, svarbiais organizmo junginiais, kurie padeda gaminti baltymus. Jūsų kūnas gali gaminti kreatiną iš aminorūgščių glicino ir arginino.

Maždaug pusė kreatino atsargų jūsų organizme gaunama su maistu, ypač raudona mėsa ir jūros gėrybėmis, o likusią dalį gamina kepenys ir inkstai iš aminorūgščių.

Kur kreatino fosfatas randamas organizme?

Apie 95% kūno kreatino kaupiasi raumenyse, daugiausia fosfokreatino pavidalu. Kiti 5% yra smegenyse ir sėklidėse.

Kai vartojate kreatino papildus, padidinate fosfokreatino atsargas. Tai ląstelėse sukauptos energijos forma, kuri padeda jūsų kūnui gaminti daugiau didelės energijos molekulės, vadinamos ATP.

ATP dažnai vadinamas kūno energijos valiuta. Kai turite daugiau ATP, jūsų kūnas gali geriau atlikti pratimus

Kaip veikia kreatinas?

Kreatinas gali pagerinti sportinius rezultatus keliais būdais.

Atliekant didelio intensyvumo pratimus, pagrindinis kreatino vaidmuo yra padidinti fosfokreatino atsargas jūsų raumenyse. Tada papildomos atsargos gali būti naudojamos gaminant daugiau ATP, kuris yra pagrindinis energijos šaltinis atliekant sunkius kėlimus ir didelio intensyvumo pratimus.

Kreatinas taip pat padeda priaugti raumenų šiais būdais:

Padidintas treniruočių krūvis. Kreatinas leidžia padidinti Jūsų treniruočių krūvį, o tai yra pagrindinis ilgalaikio raumenų augimo veiksnys.

Padidėjęs anabolinių hormonų kiekis. Tyrimai rodo hormonų, tokių kaip IGF-1, padidėjimą po kreatino vartojimo.

Padidėjusi ląstelių hidratacija. Kreatinas padidina vandens kiekį jūsų raumenų ląstelėse, o tai sukelia ląstelių apimties efektą, kuris gali turėti įtakos raumenų augimui.

Sumažėjęs baltymų skilimas. Jis gali padidinti bendrą raumenų masę sumažindamas raumenų irimą.

Mažesnis miostatino kiekis. Padidėjęs baltymo miostatino kiekis gali sulėtinti arba slopinti naujų raumenų augimą. Kreatino papildymas gali sumažinti šį kiekį, padidindamas Jūsų raumenų augimo potencialą.

Kreatino papildai taip pat padidina fosfokreatino atsargas jūsų smegenyse, o tai gali pagerinti smegenų funkcijas ir sumažinti neurologinių ligų simptomus.

Kaip kreatinas veikia raumenų augimą?

Kreatinas veiksmingas tiek trumpalaikiam, tiek ilgalaikiam raumenų augimui.

Vienas 14 savaičių trukmės tyrimas, kuriame dalyvavo vyresni suaugusieji, parodė, kad kreatino papildų pridėjimas prie treniruočių su svoriais programos žymiai padidino kojų jėgą ir raumenų masę

12 savaičių trukmės sunkumų kilnotojų tyrimo metu kreatinas padidino raumenų skaidulų augimą 2–3 kartus daugiau nei treniruojantis be kreatino. Bendros kūno masės padidėjimas taip pat padvigubėjo, kartu su maksimalaus vieno pakartojimo pratimu- štangos spaudimu gulint ant suoliuko.

Kreatino formos

Labiausiai paplitusi ir gerai ištirta papildų forma vadinama kreatino monohidratu.

Yra ir kitų kreatino formų (Kre- alkalynas, HCL), kai kurios iš jų reklamuojamos kaip pranašesnės, tačiau tam pagrįsti trūksta mokslinių tyrimų.

Kreatino monohidratas yra labai pigus ir patvirtintas šimtais tyrimų. Kol nauji tyrimai nepatvirtina kitaip, atrodo, kad tai geriausias pasirinkimas.

Kreatinas yra vienas pigiausių, veiksmingiausių ir saugiausių papildų, kuriuos galite vartoti. Jis gali padėti Jums tapti greitesniais/ stipresniais/ ištvermingesniais.

Kreatino monohidratas tikriausiai yra geriausia forma, jei norite išbandyti kreatiną ir sužinoti, ar jis jums tinka.